Informacje

CHEŁMEK. Policjant uratował nieprzytomnego człowieka

Paweł Etmański

Policjant z Ogniwa Patrolowo – interwencyjnego Komisariatu Policji w Chełmku sierż. szt. Paweł Etmański, w czasie wolnym od służby, błyskawicznie podjął działania związane z ratowaniem ludzkiego życia. Funkcjonariusz wspólnie z innym kierowcą,  wydostali z samochodu nieprzytomnego 20 – letniego mężczyznę, a następnie udzielili mu pierwszej pomocy.

W sobotę wieczorem [15.12.2018] policjant jadąc swoim samochodem ulicą Oświęcimską w Gorzowie zauważył stojącego na środku fiata pandę. Spod maski pojazdu wydobywał się gesty dym.  Policjant natychmiast  zjechał na pobocze, wystawił trójkąt ostrzegawczy, powiadomił służby ratunkowe, a następnie przystąpił do ewakuacji młodego mężczyzny  znajdującego się wewnątrz fiata. W tym momencie na miejscu zdarzenia zatrzymał się również mieszkaniec Zatora, który włączył się w udzielanie pomocy. Drzwi uszkodzonego auta były zamknięte od wewnątrz, więc aby wydostać nieprzytomnego z wnętrza, zbita została szyba. Po otwarciu drzwi policjant i mieszkaniec Zatora wynieśli kierowcę z pojazdu.  Chwilę później mężczyzna, którym okazał się 20 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, odzyskał przytomność. Mężczyzna nie pamiętał co się stało. Został przekazany pod opiekę  ratowników medycznych, którzy stwierdzili, że 20 – latek nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że młody kierowca w czasie intensywnych opadów śniegu nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wpadł w poślizg, zjechał z jezdni, a następnie uderzył w drzewo, po czym ponownie przemieścił się na jezdnię.

U większości kierowców zmiana warunków drogowych wymusza zmniejszenie prędkości oraz zmianę techniki prowadzenia pojazdu.  Niestety są i tacy, którzy dopiero po „szkodzie” zdają sobie sprawę z zagrożenia, które stwarza śliska nawierzchnia.  W związku z powyższym policjanci ponownie apelują. Aby bezpiecznie dojechać do celu podróży, należy przestrzegać przepisów i dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend