Informacje

CHEŁMEK. Podziękowania za wzorową postawę obywatelską

W dniu 6 sierpnia 2017 roku Komendant Komisariatu Policji w Chełmku kom. Bartłomiej Kleszcz, w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu,  uroczyście podziękował Panu Adrianowi, 29 – letniemu mieszkańcowi Chełmka,  za wzorową postawę obywatelską, którą się wykazał,  interweniując wobec mężczyzny chcącego podpalić paliwo na stacji benzynowej. W przekazanych podziękowaniach Komendant podkreślił, że dzięki rozsądkowi, szybkości działania i odwadze,  mieszkańca Chełmka nie doszło do tragedii, a sprawca nie uniknie odpowiedzialności za czyn, którego się dopuścił.

Do zdarzenia doszło  30 lipca 2017r.  wieczorem na jednej ze stacji paliw w Chełmku. Policjanci zostali zaalarmowani przez obsługę stacji paliw o mężczyźnie, który rozlał paliwo w pobliżu jednego z dystrybutorów, a następnie wyjął z kieszeni zapalniczkę.  Na tę groźną sytuację błyskawicznie zareagował Pan Adrian, który był jednym z klientów stacji paliw. Widząc zachowanie mężczyzny siłą odciągnął go od dystrybutora. Wtedy sprawca wyrwał mu się i zaczął uciekać, wtedy został już zatrzymany przez policjantów.  Sprawcą usiłowania podpalenia okazał się nietrzeźwy 28 – letni mieszkaniec Chełmka. Usłyszał  on zarzut, usiłowania sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz zarzut znieważenia policjantów. Dwa dni później  na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd orzekł wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Wzorowa postawa Pana Adriana,  błyskawiczna ocena sytuacji i jego działanie, na które nie każdy potrafiłby się zdobyć, pozwoliły zapobiec tragicznym w skutkach  konsekwencjom.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend