Informacje

CHEŁMEK. Orkiestra Dęta z Żurowej wygrała

W niedzielę Park Rodzinny w Chełmku rozbrzmiał głosem setek instrumentów. W tym dniu bowiem 12 najlepszych strażackich orkiestr dętych z Województwa Małopolskiego zaprezentowało długo ćwiczone utwory z różnych gatunków: od muzyki klasycznej po współczesną muzykę rozrywkową.

Zespoły rywalizowały bowiem w jednym z najważniejszych konkursów, czyli Wojewódzkim Przeglądzie Strażackich Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych. Jury po długich naradach najwyżej oceniło występ orkiestry z Żurowej, która z Chełmka wyjechała z pucharem za pierwsze miejsce. Nagrody zwycięzcom wręczyli: Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus, Poseł Edward Siarka – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce, Jerzy Obstarczyk – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Oświęcimiu. W wydarzeniu uczestniczył także Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Stanisław Nowak.

/Zdjęcia: Kamil Szyjka/

Na wstępie wszystkich zebranych przywitał gospodarz, czyli Burmistrz Andrzej Saternus, który życzył uczestnikom powodzenia a obecnym dobrych muzycznych wrażeń. Następnie na scenie Parku Rodzinnego zaprezentowało się 12 orkiestr, które przyjechały do naszej gminy. Po zakończonym przeglądzie jury udało się na naradę, podczas której członkowie składu sędziowskiego podjęli ostateczne decyzje.

Wyniki Wojewódzkiego Przeglądu Strażackich Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych:
I miejsce: Orkiestra Dęta z Żurowej
II miejsce: Orkiestra Dęta z Mszany Dolnej
III miejsce: Orkiestra Dęta z Polanki Wielkiej
I wyróżnienie: Orkiestra Dęta z Piwnicznej-Zdroju „Podhale”
II wyróżnienie: Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Niepołomice

Wyróżnienia otrzymały:
Orkiestra Dęta Gminy Stryszawa
Orkiestra Dęta z Krościenka nad Dunajcem
Orkiestra Dęta Zagórowa
Orkiestra Dęta Włosań
Orkiestra Dęta Okulice
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Brunary
Orkiestra Dęta Dominikowice

Organizatorzy: Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP woj. Małopolskiego, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Oświęcimiu, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Chełmku. Gospodarz: Gmina Chełmek, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend