Informacje

CHEŁMEK. Odnaleźli dwie osoby w zawalonym budynku

Dwoje policjantów Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Chełmku,  sierżant sztabowy Dariusz Figura  oraz starsza posterunkowa Sylwia Żywczak z narażeniem własnego życia pierwsi weszli do zawalonego budynku, w którym doszło do wybuchu gazu. Funkcjonariusze odnaleźli dwóch poważnie rannych mężczyzn.

Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie (15.08.2019). Tuż po godzinie 17.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wybuchu gazu w pomieszczeniach mieszkalnych znajdujących się w tzw. przybudówce jednego z domów jednorodzinnych w Chełmku.  Najbliżej miejsca zdarzenia było dwoje policjantów z ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Mundurowi błyskawicznie dotarli we wskazane miejsce. Jak się okazało w wyniku wybuchu  dach przybudówki całkowicie się zawalił się. Policjanci weszli do środka zachowując względy bezpieczeństwa. Po chwili odnaleźli dwóch ciężko poparzonych mężczyzn. Wtedy do policjantów dołączyło dwóch mieszkańców Chełmka, z którymi funkcjonariusze przez okno wynieśli rannych na zewnątrz budynku. Następnie mundurowi udzielili poszkodowanym pomocy przedmedycznej, po czym przekazali 48 i 58 – latka przybyłym na miejsce ratownikom medycznym.  W trakcie prowadzonych czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalono, że w budynku wybuchł gaz pochodzący z butli gazowej.

Dzięki błyskawicznej i fachowej interwencji policjantów, a także pomocy dwóch mieszkańców Chełmka, ranni mężczyźni szybko uzyskali ratującą życie pomoc.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Policja,Ratownicy Zawsze potrzebni w akcji ☺☺🤗☺.Dla Ratowania życia ludzkiego!!☺.

Send this to a friend