Informacje, Sport

CHEŁMEK. Korty tenisowe zyskają nowe oblicze

Już wkrótce ruszą prace przy kolejnej inwestycji realizowanej przez Gminę Chełmek dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 Poddziałanie 11.1.2 Rewitalizacja miast średnich i małych. Korty zlokalizowane przy ulicy Brzozowej zyskają nowe oblicze. W ramach zadania pn. „Chełmek – odNowa: Nowe przestrzenie aktywności i integracji społecznej w Chełmku, szczególnie dla seniorów, dzieci i rodzin z dziećmi; Przestrzeń przyjazna mieszkańcom – integracji, rekreacji i dostępu do usług; Kompleks sportowy (przebudowa i rozbudowa kortów tenisowych)”, za kwotę prawie 3 milionów złotych obiekt zostanie gruntownie zmodernizowany.

Umowa na realizację inwestycji pomiędzy Gminą Chełmek, a Łukaszem Rundzią prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą PUH Siódemka, została podpisana w dniu 18 lipca. Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus podkreślił, jak istotna jest przebudowa kortów, a co za tym idzie stworzenie miejsca, które będzie przyciągało jeszcze większą ilość amatorów tenisa oraz pozwoli rozbudzić pasję w młodych ludziach.

W ramach prac przebudowane będzie między innymi zaplecze szatniowo-socjalne, powstanie nowa ścianka tenisowa wraz z polem do gry, ogrodzenie z funkcją ekranu akustycznego. Ważnym elementem będzie budowa tak bardzo potrzebnych trybun, na którym miejsce znajdą kibice, dopingujący swoich faworytów. Dodatkowo zostanie zagospodarowany teren wokół kortów.

Chełmek.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend