Informacje

Centrum Leczenia Zaburzeń Pamięci i Mowy

Centrum Leczenia Zaburzeń Pamięci i Mowy

Lekarze z Medicome pomagają pacjentom już od 2010 roku, zapewniając wysokospecjalistyczną diagnostykę wszystkich chorób cywilizacyjnych. Misją każdego dobrego lekarza czy specjalisty jest ratować i leczyć jak najskuteczniej. Dlatego Medicome uruchomił w Oświęcimiu cztery nowe, innowacyjne centra medyczne.

Centrum medyczne Medicome skupia dziś głównie specjalistów w dziedzinach: kardiologii, torakochirurgii, endokrynologii, chirurgii naczyniowej, neurologii, ginekologii, hematologii gastrologii oraz dietetyki. – Medicome prowadzi również pełną opiekę nad kobietami ciężarnymi, jak również diagnostykę i leczenie ginekologiczne. Podejmujemy także walkę i leczenie schorzeń wynikających z otyłości – mówi Katarzyna Zmarzła, dyrektor ds. administracyjnych Medicome sp. z o.o.

Centrum Leczenia Zaburzeń Pamięci i Mowy

Dla pacjentów stworzono w Oświęcimiu cztery innowacyjne centra. Pierwsze z nich, Centrum Leczenia Zaburzeń Pamięci i Mowy, powstało z myślą o osobach borykających się z problemami z pamięcią, po przebytym udarze czy zatrzymaniu krążenia. Na pacjentów czeka zespół: specjalista neurologii Klaudia Plinta, specjalista neurologopedii Tatiana Lewicka i psycholog Weronika Żmuda. – Panie na co dzień pracują w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach-Ligocie na oddziale neurologii klinicznej. Ich wiedza pomogła już wielu ludziom w codziennym życiu, ułatwiła powrót do pracy zawodowej – zaznacza Katarzyna Zmarzła z Medicome.

Zaburzenia mowy i połykania to częste problemy pacjentów z uszkodzeniami układu nerwowego. Dochodzi do nich po udarach mózgu, wypadkach, ale również w wyniku choroby Parkinsona, Alzheimera i wielu innych schorzeń. Zaburzenia mowy, nazywane afazją lub dysartrią, upośledzają komunikowanie się z otoczeniem. – Trudno jest zrozumieć, czego oczekuje rodzina, bliscy, ale równie ciężko jest wyrazić swoje myśli. Z kolei zaburzenia połykania, nazywane dysfagią, prowadzą do trudności w przyjmowaniu posiłków, co prowadzi do niedożywienia, a często także do zachłystowego zapalenia płuc. Osoby z powyższymi trudnościami powinny być objęte opieką specjalisty, neurologopedy – radzą eksperci z Medicome.

Centrum Leczenia Zaburzeń Pamięci i Mowy

Neurologopeda po przeprowadzeniu dokładnego badania i zapoznaniu się z problemem pacjenta wdroży odpowiednie, indywidualnie dostosowane metody terapii. Może ona w znaczący sposób poprawić jakość życia pacjenta. – W naszym Centrum Leczenia Zaburzeń Pamięci i Mowy stawiamy na interdyscyplinarne podejście do problemu, z którym zgłasza się do nas pacjent – podkreśla Katarzyna Zmarzła.

W Medicome powstało także Centrum Leczenia Pacjentów z Zaburzeniem Połykania. – Osób z takimi problemami jest wiele. Są często pozostawieni samym sobie i nie otrzymują żadnej pomocy ani propozycji leczenia. My to zmieniamy! – mówią tutejsi specjaliści.
W ramach centrum medycznego funkcjonuje również Centrum Leczenia Chorób Przewodu Pokarmowego wykonujące gastroskopię i kolonoskopię, diagnostyczną jak i leczniczą. Zespół składający się z gastrolog lek. med. Beaty Mroziak oraz chirurga dr n. med. Mariusza Ciopała gwarantuje nie tylko bezbolesne badanie, ale również diagnostykę i leczenie wszystkich chorób przewodu pokarmowego.

Zdrowie jest najważniejsze, ale nie zapominajmy też o urodzie. Medicome rozszerzył swoją działalność o Centrum Medycyny Estetycznej. – Już od połowy września zaproponujemy naszym pacjentom przeciwdziałanie procesom starzenia, poprzez zabiegi na twarz i ciało oraz leczenie schorzeń wynikających z otyłości. Szansą w medycynie są nowe technologie, efektywne zabiegi i działania prewencyjne. Dlatego, wybiegając w przyszłość, proponujemy leczenie z wykorzystaniem toksyny botulinowej oraz kwasu hialuronowego – informuje dyrektor ds. administracyjnych Katarzyna Zmarzła.

Warto też wiedzieć, że oświęcimskie centrum medyczne umożliwia również pacjentom wysokospecjalistyczną diagnostykę wszystkich chorób cywilizacyjnych: badanie ultrasonograficzne serca, gastroskopię, kolonoskopię, 24-godzinne monitorowanie ciśnienia tętniczego i ekg (Holter) oraz diagnostykę ultrasonograficzną chorób krwi. Lekarze i specjaliści z Medicome czekają na pacjentów.

MEDICOME Sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim, woj. małoplskie

tel: +48 33 842 18 44
kom: +48 698 901 491
fax: +48 33 845 13 67

email: recepcja@medicome.pl
www.medicome.pl

CENTRUM LECZENIA ZABURZEŃ PAMIĘCI I MOWY:
kom: +48 570 333 337

Czynne: Pn-Pt 8:00-20:00 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend