Informacje

BRZEZINKA. Trwa budowa „małej obwodnicy” przy Birkenau

W październiku 2018 roku rozpoczęła się budowa długo oczekiwanej nowej drogi w Brzezince. Nowy trakt odsunie ruch samochodowy od ogrodzenia Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Inwestycja warta prawie 6 mln zł zakłada budowę nowej jezdni, ścieżki rowerowej, chodnika, oświetlenia drogowego oraz kanalizacji deszczowej. Droga będzie zaczynać się w rejonie ul. Jakubowskiego i kończyć przy ul. Kombatantów. Jej długość wyniesie prawie 1 km. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne „PROTE” Michał Kowalski ze Spytkowic. Zadanie jest finansowane w 80 proc. z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego etap V na lata 2016-2020 oraz budżetu Powiatu Oświęcimskiego i Gminy Oświęcim. Planowane zakończeni wszystkich prac nastąpi w 30 listopada 2019 roku.

Budowa drogi odbarczającej usytuowanej na przedpolu Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau rozwiąże problemy komunikacyjne mieszkańców sołectwa Brzezinka wynikające z dużego ruchu turystycznego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

 1. @Przynajmniej tyle
  30 grudnia 2018 o 14:48
  Nie wierzę, że „rozwiąże problemy komunikacyjne mieszkańców sołectwa Brzezinka ”

  Panie, przecież to nie o was chodzi, mieszkańców Brzezinki, nie bądź pan naiwny….

 2. Co za bzdura, trzeba się trochę na tym znać aby zamieścić taką opinię. Kościół jest też w piwnicach i jak do tej pory nigdy nie był zalany. Od tego są pompy i mądrzy inżynierowie.

 3. Ze względu na wysoki poziom wód gruntowych przejścia podziemnego nie da się zrobić.

 4. ta budowa bez przejścia podziemnego jest nikomu nie potrzebna – no chyba tylko Muzeum..

 5. Nie wierzę, że „rozwiąże problemy komunikacyjne mieszkańców sołectwa Brzezinka wynikające z dużego ruchu turystycznego.” Niczego takiego nie rozwiąże. Turyści nadal będą musieli przeskakiwać przez dość ruchliwą ulicę. Raczej odsunie hałas przejeżdżających samochodów od obozu, aby zwiedzający mogli zwiedzać w ciszy i w skupieniu.

Send this to a friend