Informacje

BRZEZINKA. Na 10 dni zamkną ruch w rejonie byłego obozu

Od 20 do 30 listopada zamknięte dla ruchu będą odcinki dróg w rejonie byłego obozu zagłady Birkenau (ul. Ofiar Faszyzmu i Męczeństwa Narodów – zdjęcie pod tekstem). Ma to związek z koniecznością dokończenia budowy tzw. drogi odbarczającej.

– Ul. Ofiar Faszyzmu będzie całkowicie zamknięta dla ruchu na skrzyżowaniu i w okolicy skrzyżowania z ul. Jakubowskiego. Ul. Męczeństwa Narodów zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu w miejscu przecięcia się z historycznymi torami. Termin całkowitego jednoczesnego zamknięcia ww. odcinków dróg: 20.11 – 30.11. 2019 r. – czytamy w komunikacie na stronie Urzędu Gminy Oświęcim.

Wspomniane niedogodnością mają związek z koniecznością dokończenia budowy drogi odbarczającej (odnoga ul. Ofiar Faszyzmu drogi powiatowej K1877 dawnej 04 104) usytuowanej na przedpolu Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Brzezince.

Dojście do PMAB w Brzezince dla odwiedzających zapewnione będzie z parkingu (przy ul. Męczeństwa Narodów) ul. Czernichowską. Natomiast bezpośredni dojazd pod Bramę Śmierci w d. Birkenau możliwy będzie tylko od strony ul. Ostatni Etap.

Za powyższe utrudnienia Urząd Gminy Oświęcim serdecznie przeprasza.

Powiat Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Bez przejścia pod lub nad drogą dla turystów ta inwestycja nie ma kompletnie sensu. Nadal będzie problem z przejazdem i przepuszczaniem zwiedzających, którzy korzystają z całej szerokości jezdni.

  2. Po prostu jak to u nas w polsce bywa…. najpierw powinno sie wybudować drogę a później punkt podróżnych. Ze zdjęcia ładnie widać że punkt powinien być bliżej obozu i droga powinna wylatywać za torami to by dużo pomogło teraz to jest naprawde marnotractwo i duża niegospodarność.

  3. Wydane 6 milionów (minimum) złotych na drogę „odbarczającą” to kpina. O jakim odbarczeniu mowa, skoro nowo wybudowany parking z zapleczem jest zlokalizowany dalej od obozu niż powstająca droga. Należało zaprojektować drogę za parkingiem, to byłoby rozwiązanie dobre (nawet bardzo), a to co zrobiono, to chyba należy rozliczyć przez prokuratora. Konflikt kierowca / pieszy (zwiedzający) będzie trwał dalej. Przejeżdżam tą drogą codziennie i powiem Państwu czytelnikom, że to co tam się teraz dzieje (i tak niestety będzie dalej) to zgroza. Turyści spacerują całą drogą, nie interesuje ich, że to jest droga publiczna i że mają do dyspozycji chodnik dla pieszych. Nie … oni zawsze idą całą drogą. Nie wiem, czy dyrektor muzeum nie zna tematu, czy zna, ale go to nie interesuje (na 200% to drugie). Można przecież zrobić regulamin dla wycieczek i przewodników zobowiązać do informowania zwiedzających, czy wręcz prowadzenia grup w należyty sposób. Ale nie, po co, kto się będzie z nimi użerać … ważne żeby dobrą kasę robić na zwiedzających i jest dobrze, a co tam kierowcy, mieszkańcy Brzezinki i okolicznych miejscowości. Z informacji jakie mam wynika, że nie powstanie tam żaden tunel dla pieszych, czy też kładka dla pieszych nad nową drogą, więc … nic … absolutnie nic się nie zmieni, a kilka milionów pójdzie się pie……! Bez prokuratora tu się nie obejdzie mili Państwo, a osoby odpowiedzialne za inwestycję powinny być rozliczone.

Send this to a friend