Informacje

BRZEZINKA. Memoriał upamiętniający zmarłą Lenkę Biesik

To już drugi Memoriał upamiętniający zmarłą Lenkę Biesik, dwuletnią dziewczynkę, dla której w 2016 roku zorganizowano pierwszy Charytatywny Turniej Piłki Nożnej.
Zebrane w tym roku środki, pragniemy przeznaczyć na rzecz małej, ale bardzo walecznej, mieszkanki Brzezinki – Antosi Krzemień.
Dziewczynka urodziła się jako wcześniak z bardzo głęboka hipotrofią. Od urodzenia zmaga się z wieloma problemami, m.in. brakiem odporności, zapaleniem wątroby, problemami ze wzrokiem, refluksem, problemami kostnymi i trudnościami z karmieniem. Od urodzenia, przez rok, była karmiona przez sondę, obecnie odbywa się to za pomocą PEGa. Antosia nie rośnie i nie przybiera na wadze, co jest zagadką medyczną w całej Polsce. Wymaga stałej rehabilitacji ruchowej i neurologopedycznej. Większość swojego życia spędza w szpitalach.
Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na dalsze badania, konsultacje lekarskie oraz zakup leków i suplementów.
Podczas imprezy odbędą się turnieje piłkarskie dziewczynek oraz dzikich drużyn, koncerty muzyczne, foodtruck, animacje dla dzieci. Turniej rozpocznie ostatni mecz ligowy III ligi kobiet w którym zmierzą się drużyna Iskry Brzezinka z Pogorzanka Pogorzyce. Warto zaznaczyć że w tym meczu Iskierki przypieczetuja awans do II ligi.
Jedna z akcji towarzyszących jest #glowkujemydlatosi do której serdecznie zachęcamy.
#BoDobroPowraca #BoLudziDobrejWoliJestWiecej #GramyDlaTosi #glowkujemydlatosi
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend