Informacje

BRZEZINKA. Czad znów zaatakował, 12-latka straciła przytomność

W poniedziałek 7 stycznia 2019 o godzinie 21.00 służby ratunkowe kolejny raz interweniowały w związku ze zgłoszeniem dotyczącym przypadku podtrucia  tlenkiem węgla. Tym razem do zdarzenia doszło  w Brzezince w domu jednorodzinnym, a do szpitala trafiła matka i jej dziecko.

Jak ustalili policjanci w łazience, gdzie funkcjonował piecyk gazowy kąpała się najpierw 40 – letnia mieszkanka Brzezinki, a następnie jej 12 – letnia córka. Rodzice nie słysząc żadnych dźwięków dochodzących z łazienki zapukali do drzwi, a kiedy córka się nie odzywała wyważyli drzwi. Dzięki czujności rodziców dziewczynka choć straciła przytomność szybko ją odzyskała. Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe. Matka i córka zostały przewiezione do szpitala. Po badaniach na obserwacji w szpitalu pozostała tylko małoletnia.

Apelujemy! Dbając o bezpieczeństwo swoje i rodziny, należy sprawdzić drożność wentylacji kominowych oraz wyposażyć pomieszczenie,  w którym funkcjonuje piecyk gazowy, centralne ogrzewanie czy też kominek,  w czujnik tlenku węgla.  Przypominamy, że  tlenek węgla jest gazem bezwonnym więc człowiek go nie wyczuje, a czujnik wykryje nawet niewielką jego ilość w powietrzu i alarmem powiadomi o zagrożeniu.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend