Informacje

BRZESZCZE. Wyrzucona guma do żucia powodem agresji drogowej

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do awantury pomiędzy dwoma kierowcami. W wyniku drogowej agresji, powodem której była wyrzucona z samochodu  guma do żucia, jeden z kierowców doznał urazu ręki, a co za tym idzie, wobec drugiego zostało wszczęte postępowanie w sprawie o uszkodzenie ciała.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie [5 sierpnia  2018] tuż po godzinie 15.00 w miejscowości Zasole w Gminie Brzeszcze. W trakcie podjętych czynności policjanci ustali, że 51 – letni mieszkaniec Wadowic, jadąc samochodem marki Toyota ulicą Łęcką, w pewnej chwili dostrzegł , że z poprzedzającego go samochodu marki Fiat Panda, dziecko wyrzuciło zużytą gumę do żucia. Guma uderzyła w szybę toyoty, co wzburzyło wadowiczanina. Znacznie przyspieszył,  wyprzedził fiata, a następnie zatrzymał się na środku jezdni.  37 – letni mieszkaniec Oświęcimia, który kierował fiatem również się zatrzymał. Widząc jednak zmierzającego w jego kierunku, zdenerwowanego mężczyznę, jednym przyciskiem zaryglował drzwi pojazdu, uchylił   jedynie szybę, aby móc dowiedzieć się, co wywołało wzburzenie mężczyzny.  Kierowca toyoty zaczął szarpać za drzwi pojazdu i w dosadnych słowach przekazując informację na temat wyrzuconej gumy do żucia, która znalazła się na jego pojeździe. Następnie widząc, że oświęcimianin wyjął telefon komórkowy, aby powiadomić Policję, chwycił jego lewą rękę i wykręcił powodując złamanie kości ręki i przedramienia. Policję wezwała podróżująca wraz z 9 – letnim dzieckiem znajoma oświęcimianina.

Szczegóły sprawy zostaną wyjaśnione w toku prowadzonego dochodzenia.

Aby nie dochodziło do tego rodzaju sytuacji,  policjanci apelują o zachowanie kultury za kierownicą, a także   wyrozumiałość wobec innych uczestników ruchu drogowego.  Zapewniają również, że sprawców  agresywnych zachowań spotkają surowe konsekwencje.

Przypominamy również, że w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej:  stopagresjidrogowej@malopolska.policja.gov.pl, na którą można przesyłać filmy zawierające rażące naruszenia przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, jak również zawierające przejawy agresji ze strony uczestników ruchu drogowego.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Kojarzę takiego jednego oficjela z gumą do żucia 😀 – to jego znak rozpoznawczy

  2. panienka powie, masz wyjebane, a do koleżanki powie że jej mąż ma na to wyjebane, gratuluje młodym mamusiom na Placu POKOJU

  3. Spróbujcie zwrócić uwagę kierującym, którzy rozmawiają przez telefon dowiecie się co znaczy agresja. Niestety prym w takim zachowaniu wiodą młode kobiety. Jak zobaczcie panienkę rozmawiającą przez telefon mimo, że macie zielone światło lepiej nie wchodźcie na przejście.

Send this to a friend