Informacje

BRZESZCZE. Wpadli dealerzy marihuany

Oświęcimscy policjanci odnotowali kolejny sukces w walce z przestępczością  narkotykową. Tym razem zabezpieczyli marihuanę o szacowanej wartości 50 tysięcy złotych, zatrzymali jej właściciela, a jednocześnie zlikwidowali prowadzoną przez niego profesjonalną uprawę konopi indyjskich, znajdującą się w wynajętym, a następnie specjalnie zaadaptowanym w tym celu, domu.

W trakcie podejmowanych czynności oświęcimscy policjanci ustalili, że 34  – letni mieszkaniec Brzeszcz,  prowadzi plantację konopi indyjskich, w jednym z domów prywatnych na terenie Brzeszcz. Aby przerwać ten proceder wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Brzeszczach dokonali zatrzymania podejrzanego w jego miejscu zamieszkania. Następnie funkcjonariusze udali się pod kolejny adres gdzie  zatrzymany prowadził uprawę konopi indyjskich. Klucz do wynajętego przez niego domu został zabezpieczony, więc policjanci nie mieli problemów, aby dostać się do wnętrza budynku. Na miejscu okazało się, że dom w całości został zaadaptowany wyłącznie pod uprawę. Okna były szczelnie zasłonięte roletami, a w każdym z pomieszczeń  znajdował się sprzęt, bądź akcesoria do uprawy konopi indyjskich. Wśród sprzętu znalazł się specjalny namiot, aparatura utrzymująca odpowiednie naświetlenie oraz wilgotność, natomiast aby zapach kwitnących roślin nie wydostawał się na zewnątrz właściciel plantacji instalował węglowy filtr powietrza. Kolejne dowody, świadczące o tym, że podejrzany przystąpił już do wprowadzenia do obrotu marihuany, funkcjonariusze znaleźli podczas szczegółowego przeszukania pomieszczeń, gdzie ujawnili kilka worków foliowych z marihuaną oraz kilka tysięcy złotych pochodzących najprawdopodobniej z narkotykowego procederu. Funkcjonariusze oszacowali, że zabezpieczona marihuana, która już wkrótce miała trafić do obrotu, mogła posłużyć do sporządzenia ponad  6 tysięcy porcji narkotyku o czarnorynkowej wartości ponad 50 tysięcy złotych.  Policjanci wyliczyli również, że  zatrzymany plantator w remont, sprzęt oraz nasiona marihuany zainwestował co najmniej kilkanaście tysięcy złotych.

Za posiadanie narkotyków oraz uprawę konopi indyjskich, podejrzanemu  grozi  kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Likwidacja plantacji w Brzeszczach, to trzecie, w ciągu niespełna miesiąca, tak mocne  uderzenie w przestępczość narkotykową na terenie powiatu oświęcimskiego. Łącznie policjanci przejęli narkotyki o czarnorynkowej wartości   320 tysięcy złotych.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend