Informacje

BRZESZCZE. Usiłowali ukraść drewno

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach postawili zarzut usiłowania kradzieży drzewa dwóm mieszkańcom Jawiszowic. Złodzieje zostali zatrzymani na miejscu zdarzenia dzięki reakcji osoby postronnej oraz błyskawicznej interwencji policjantów.
Do zdarzenia doszło początkiem maja br. na terenie jednego z kompleksów leśnych w Jawiszowicach. Osoba postronna powiadomiła, że w lesie w pobliżu ulicy Lisica prowadzona jest nielegalna wycinka drzew. Policjanci natychmiast pojechali we wskazany rejon, gdzie szybko odnaleźli mężczyzn, którymi okazali się 26 i 45 – letni mieszkańcy Jawiszowic. Zdążyli oni ściąć tylko jedno drzewo, które zamierzali jak najszybciej wywieźć.
Mężczyźni trafili do komisariatu Policji, a za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jak widać na powyższym przykładzie, niezwykle ważna jest dobra współpraca ze społeczeństwem, za którą dziękujemy. Zwracamy się również do innych, przypadkowych świadków o informowanie Policji, gdy na ich oczach dochodzi do przestępstwa – wystarczy jeden telefon.
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend