Informacje

BRZESZCZE. Twórcy pseudograffiti na drzwiach kościoła już po zarzutach

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach sukcesem zakończyli poszukiwania sprawcy naniesienia pseudograffiti na drzwi kościoła oraz słup stanowiący element ogrodzenia Kościoła w Brzeszczach. 24 – letni mieszkaniec Brzeszcz, podejrzany o dokonanie tego bulwersującego czynu został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło w nocy 3/4 lutego br. około godziny 2.00.  Mężczyzna i kobieta weszli na teren przykościelny, a następnie mężczyzna, przy użyciu farby w sprayu, naniósł napisy na drzwi kościoła oraz słup stanowiący element ogrodzenia. Po kilku minutach para opuściła teren przykościelny, wychodząc przez bramę główną.

Od chwili ujawnienia przestępstwa, przez kilkanaście dni policjanci intensywnie pracowali nad ustaleniem personaliów osób, które stały za tym bulwersującym czynem. Funkcjonariusze skrupulatnie sprawdzali każdy ślad i wykonali wiele czynności, które doprowadziły ich do 24 – letniego mieszkańca Brzeszcz oraz jego 25 – letniej znajomej również mieszkającej w Brzeszczach.

W dniu 15 lutego br. mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Trafił do komisariatu Policji, gdzie został przesłuchany. Na podstawie zebranych dowodów policjanci postawili mu zarzut uszkodzenia mienia. 24 – latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, że feralnej nocy, wracał wraz ze znajomą z imprezy. Mając ze sobą farbę w sprayu, wpadł na pomysł, aby nanieść jakieś prowokacyjne napisy na terenie należącym do kościoła, obok którego przechodzili. Jak stwierdził wpływ na jego zachowanie miał spożyty podczas imprezy alkohol.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend