Informacje, Sport

BRZESZCZE. Trwa budowa ścieżki rowerowej za blisko 12 mln zł

Trwają prace budowlane w ramach I etapu budowy ścieżki rowerowej związanej z miejscami pamięci KL Auschwitz-Birkenau. W 2018 roku realizowane są roboty na odcinku od ulicy Klonowej do ulicy Dąbrowskiego w Brzeszczach, a całe zadanie zostanie wykonane do 2020 roku. Inwestycja jest realizowana w ramach Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego etap V.
Obecnie prowadzone są prace na odcinku od skrzyżowania ul. Ofiar Oświęcimia z ul. Szymanowskiego (obok sklepu Biedronka) do ul. Dąbrowskiego. Przebudowa istniejącego chodnika obejmuje: wykonanie obrzeży, podbudowy oraz ułożenie kostki brukowej. Zmieniona zostanie organizacja ruchu i w efekcie powstanie ciąg pieszo – rowerowy, z wyznaczoną strefą dla pieszych oraz rowerzystów.

W 2019 oraz 2020 roku powstaną kolejne odcinki ścieżki:
– ulica Strażacka w Brzeszczach-Borze,  ulica Bór (na odcinku od ulicy Strażackiej do ulicy Lachowickiej), ulica Budy oraz ulica Ofiar Oświęcimia na odcinku od ul. Budy do ul. Klonowej (wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 933, na trasie Brzeszcze- Rajsko)
– od ul Dąbrowskiego do ul. Piastowskiej (wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 933, obok cmentarza komunalnego i sklepu Intermarche)
– od ulicy Spółdzielczej w Jawiszowicach do ulicy Kostka Jagiełły w Zasolu oraz wzdłuż drogi powiatowej nr 1868K od ulicy Kostka Jagiełły w Zasolu od skrzyżowania z ulicą Łęcką do pomnika Kostka Jagiełły.

Całkowity szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 11,674 mln złotych, z czego dotacja z OSPR wyniesie 6,94 mln złotych.

UG Brzeszcze
Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

  1. A ja pamietam jak przez Brzeszcze byly pedzone redyki na hale.Bylo to prawie 65lat temu.-TO BYLY CZASY he he he A teraz speraj się o ścieżke rowerową.

  2. Coście tacy niekumaci? Przecież chodzi tylko o to aby z pieniędzy programu oświęcimskiego – czyli wydawałoby się „dla Oświęcimia”, wyszarpnąć jak najwięcej kasy dla matecznika Szydłowej. Budowa chodników miała napędzić wyborców pani wicepremier, ale jak to bywa z powodu swojej nieudolności pisowcy zaczęli roboty dopiero teraz, czyli o miesiąc za późno.
    Stawiam na to, że w kolejnej edycji programu oświęcimskiego zbudowane zostanie np. lotnisko w Przecieszynie, oczywiście „dla turystów”.

  3. Jak dla mnie, to wszystkie opcje polityczne są równo popaprane, więc bez różnicy.

  4. Już widzę te wycieczki krajowe i zagraniczne , które pomykają na rowerach odwiedzając Brzeszcze i miejsca pamięci i te tłumy okolicznych mieszkańców jeżdżących w kółko ścieżkami za 12 000 000 zł

Send this to a friend