Informacje

BRZESZCZE. Pościg za 27-motocyklistą

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach po krótkim pościgu zatrzymali  27 – letniego motocyklistę. Pirat drogowy nie zatrzymał się do kontroli,  gdyż nie posiadał prawa jazdy i poruszał się niezarejestrowanym motocyklem. 

Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór (18.07.2019). Tuż po godzinie 19.00 policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańców Brzeszcz o motocykliście, który z dużą prędkością jeździ osiedlowymi uliczkami. We wskazany rejon natychmiast ruszyli policjanci szukając pirata drogowego, który jak wynikało ze zgłoszenia porusza się motocyklem nie posiadającym tablic rejestracyjnych.

Po kilkunastu minutach  na ulicy Borowej w Brzeszczach policjanci dostrzegli opisywanego motocyklistę. Dali mu sygnał do zatrzymania się. Kiedy ten nie zareagował mundurowi włączając sygnały uprzywilejowania błyskawicznie podjęli pościg za Kawasaki.

Chwilę później  na ulicy Borowej zatrzymali motocyklistę, którym okazał się 27 – letni mieszkaniec gminy Chełmek. Jak się okazało mężczyzna był trzeźwy, a powodem dla którego uciekał był nie tylko brak rejestracji motocykla, ale również brak prawa jazdy.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności, jednakże mężczyzna poniesie również konsekwencje za jazdę pojazdem niezarejestrowanym, nie posiadającym ubezpieczenia, bez przeglądu technicznego oraz bez wymaganych uprawnień, za co grozi kara grzywny.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

Send this to a friend