Informacje

BRZESZCZE. Pomogli zagubionemu, staremu psu

Wyjątkowym odruchem serca wobec zwierzęcia w potrzebie, wykazały się trzy mieszkanki Brzeszcz. Paulina Ewelina i Alicja dostrzegły błąkającego się po ulicy głuchego, ślepego, psa seniora. Panie bez chwili wahania zainteresowały się losem czworonoga. Udzieliły mu pomocy, a także odnalazły właścicielkę.

We wtorek wieczorem [4.12.2018] o godzinie 21.30 w Brzeszczach na jednej z ulic,  trzy mieszkanki Brzeszcz zauważyły psa,  który sprawiał wrażenie zagubionego. Piesek wchodził na ulicę i nie reagował na trąbiące na niego samochody. Panie od razu zaopiekowały się czworonogiem, uniemożliwiając mu ponowne wejście na jezdnię, gdzie mógłby zostać potrącony.  Zauważyły, że jest to głuchy i ślepy  psi senior. Skojarzyły również, że właścicielem psa może być mieszkająca przy tej samej ulicy starsza pani. Jedna z kobiet poinformowała seniorkę. Starsza pani od razu potwierdziła, że to jeden  z dwóch jej pupili, który niepostrzeżenie wyszedł poza ogrodzenie.

Postawa mieszkanek Brzeszcz zasługuje na podziękowania i szczególne wyróżnienie.  Zainteresowały się losem zwierzęcia i nie pozostawiły go bez pomocy. Dzięki ich spostrzegawczości oraz empatii w stosunku do zwierząt, pies szybko trafił pod opiekę właścicielki.

Sami często korzystamy z pomocy tych wyjątkowych czworonogów, więc kiedy one potrzebują naszej pomocy, reagujmy podobnie jak mieszkanki Brzeszcz.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Send this to a friend