Informacje

BRZESZCZE. Pomogli odnaleźć kobietę w depresji

Oficer dyżurny oraz policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach podjęli błyskawiczną i skuteczną interwencję w celu odnalezienia kobiety znajdującej się w depresji, a która zamierzała targnąć się na własne życie. Dzięki profesjonalnym działaniom 35 – letnia mieszkanka Brzeszcz w porę trafiła pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek [15.02.2019] na terenie Gminy Brzeszcze.  Tuż po godzinie 10.00 dyżurny komisariatu Policji otrzymał zgłoszenie od operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego dotyczące kobiety znajdującej się na terenie miejscowości Skidziń,  która groziła samobójstwem.  We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci, natomiast dyżurny podjął próbę nawiązania kontaktu z kobietą.  Początkowo nikt nie odbierał, lecz kolejne próby połączenia przyniosły zamierzony efekt i dyżurny w słuchawce usłyszał damski roztrzęsiony i zapłakany głos. Rozmawiając spokojnie dyżurny ustalił, że jest to 35 – letnia mieszkanka Brzeszcz, po czym zaczął odwodzić ją od tak drastycznej decyzji, proponując pomoc i wsparcie specjalistów. Następnie ustalił, że kobieta przebywa w jednym z kompleksów leśnych. Dyżurny utrzymując telefoniczny kontakt z kobietą jednocześnie przekazywał informacje na temat jej lokalizacji policjantom którzy już rozpoczęli poszukiwania. Funkcjonariusze znając teren,  po wskazówkach podawanych przez dyżurnego szybko zorientowali się gdzie może przebywać kobieta i po kilkunastu minutach pieszej penetracji  na leśnej drodze dotarli do  samochodu, w którym znajdowała się 35 – latka. Dostrzegli również, że w pojeździe na siedzeniu pasażera obok damskiej torebki znajdował się sznur, przy pomocy którego kobieta chciała targnąć się na życie. Na miejsce zostali wezwani ratownicy medyczni, pod których opieką 35 – latka trafiła do szpitala na leczenie. Jak ustalili policjanci powodem dla którego chciała popełnić samobójstwo były problemy rodzinne.

Policjanci niejednokrotnie pomagają osobom w trudnych sytuacjach życiowych, najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków udzielających wsparcia w kryzysie. Przypominamy,  że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji m.in. powiatowe centrum pomocy rodzinie, ośrodek interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie  psychologiczne,  których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać  z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. trochę za dużo informacji podanych w zwykłej notatce wprost z komendy powiatowej policji… przecież łatwo dojść do tego kim ja owa kobieta, jeśli ktoś choć trochę znał otoczenie tej pani

Send this to a friend