Informacje

BRZESZCZE. Policjanci apelują do seniorów o ostrożność, starsza osoba okradziona

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach poszukują oszustów, którzy wczoraj przed południem okradli 91 – letnią mieszkankę  Brzeszcz.  Złodzieje, bez skrupułów wykorzystali łatwowierność seniorki, którą powiadomili o awarii sieci wodociągowej.

W dniu 12 grudnia 2017 policjanci zostali powiadomieni o kradzieży mieszkaniowej, której ofiarą padła starsza mieszkanka Brzeszcz. Jak ustalili funkcjonariusze do zdarzenia doszło około godziny 11.00. Dwaj mężczyźni zapukali do mieszkania 91 – letniej kobiety, którą poinformowali, że jest awaria wodociągu. Zostali wpuszczeni do wnętrza. Następnie jeden z mężczyzn razem z kobietą wszedł do łazienki gdzie nakazał jej odkręcenie kurków z wodą. Po kilku minutach mężczyźni wyszli z mieszkania, a kobieta zauważyła brak pieniędzy.

Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi.
Policjanci wykonują wiele czynności, aby trafić na ślad sprawców, dodatkowo podejmują działania prewencyjne i profilaktyczne spotykając się  z seniorami, aby przestrzec ich przed różnymi metodami, którymi posługują się sprawcy kradzieży mieszkaniowych.

Ponownie apelujemy,  zwłaszcza do seniorów, o rozwagę i ostrożność w kontakcie z osobami obcymi, a także nie wpuszczanie ich do mieszkania.  Natomiast mieszkańców prosimy o reagowanie w przypadku dostrzeżenia osób chodzących od mieszkania do mieszkania.  W przypadku wątpliwości,  prosimy o kontakt z Policją pod numer alarmowy 997.

KPP

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend