Informacje

BRZESZCZE. Podziękowania dla 18 – letniej mieszkanki

W dniu 5 czerwca 2018 roku w Urzędzie Gminy Brzeszcze odbyło się spotkanie podczas którego  Pani Cecylia Ślusarczyk Burmistrz Gminy Brzeszcze, insp. Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji  w Oświęcimiu oraz podinsp. Piotr Grabowski Komendant Komisariatu Policji w Brzeszczach, uroczyście podziękowali 18 – letniej mieszkance Brzeszcz, uczennicy Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 w Oświęcimiu,za wzorową postawę obywatelską.  Nastolatka wykazała się wyjątkową spostrzegawczością i rozsądkiem informując Policję o sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu dwójce małych dzieci.

Do zdarzenia doszło w połowie marca br., kiedy 18 – letnia mieszkanka Brzeszcz, jadąc autobusem przez Most Piastowski na rzece Sole w Oświęcimiu , zauważyła dwoje małych dzieci wchodzących na taflę lodu, pokrywającą przybrzeżną część rzeki. Jej reakcja była natychmiastowa  – zgłoszenie  na Policję.  Na miejsce został wysłany patrol znajdujący się w rejonie oświęcimskiej starówki. Policjanci błyskawicznie dotarli nad brzeg rzeki, gdzie odnaleźli dzieci. Dziewczynka stała już na brzegu, natomiast jej kilkuletni brat stał na topniejącym lodzie. Chłopiec nie dał rady wejść na brzeg, gdyż skarpa była stroma i śliska. Policjantka trzymając za rękę partnera z patrolu  zeszła po skarpie, a następnie drugą ręką chwyciła chłopca i zabrała go z lodu. Kiedy maluch był już bezpieczny  policjanci ustalili, że ma 5 lat, a nad brzeg rzeki przyszedł razem z siostrą bez opieki rodziców.

Gdyby nie reakcja niezwykle sympatycznej, miłej i skromnej 18 – letniej mieszkanki Brzeszcz mogłoby dojść do tragicznego w skutkach zdarzenia. Sama wyróżniona stwierdziła, że widząc grożące dzieciom niebezpieczeństwo zareagowała odruchowo i nawet przez myśl jej nie przeszło, aby pojechać dalej nie interesując się losem dzieci, które w każdej chwili mogły wpaść w nurt rzeki.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Zbliżają się wybory, stąd nagła aktywność naszych samorządowców

Send this to a friend