Informacje

BRZESZCZE. Naruszył zakaz zbliżania się i groził

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali 23 – letniego mieszkańca Brzeszcz, który po opuszczeniu zakładu karnego złamał zakaz zbliżania się, a także groził pokrzywdzonemu. Policja, Prokuratura i Sąd zadziałały błyskawicznie, więc  recydywista ponownie trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło 6 czerwca 2017  tuż przed godziną 17.00, kiedy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Brzeszcz, dotyczące 23 – latka, który naruszając sądowy zakaz zbliżania się na odległość mniejszą niż 50 m,  wtargnął do mieszkania, a następnie wszczął awanturę,  podczas której szarpał i groził pokrzywdzonemu.

Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres, ale okazało się, że sprawca zbiegł. Wszczęto jego poszukiwania, w trakcie których agresora zatrzymano w pobliżu posesji pokrzywdzonego. 23 – latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Na podstawie zebranych  w tej sprawie dowodów podejrzanemu postawiono zarzuty gróźb karalnych oraz  złamania sądowego zakazu, za które odpowie w warunkach recydywy. Dzień później podejrzanego doprowadzono przed oblicze prokuratora, a następnie sędziego, który zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend