Informacje

BRZESZCZE. Matka nożem ugodziła syna

W dniu 30 lipca 2019 policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali 42 – letnią mieszkankę Brzeszcz podejrzaną o ugodzenie nożem swojego 16 – letniego syna. Kobieta jest podejrzana u usiłowanie zabójstwa i trafiła  do Aresztu Śledczego.

We wtorek rano, tuż przed godziną 9.00 policjanci zostali  powiadomieni o ugodzeniu nożem 16 – letniego mieszkańca Brzeszcz przez matkę. Nastolatek został przewieziony do szpitala, gdzie stwierdzono u niego centymetrową ranę kłutą klatki piersiowej. Do szpitala na obserwację została również przewieziona matka małoletniego, która jako zatrzymana pozostawała tam pod nadzorem policjantów.

W czwartek na podstawie zebranych przez policjantów dowodów prokurator  postawił podejrzanej zarzut usiłowania zabójstwa syna, po czym zwrócił się do sądu z wnioskiem o zastosowane wobec niej środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego. Do wniosku prokuratora przychylił się Sąd, który wydał postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym, do którego zatrzymana trafiła wczoraj w godzinach popołudniowych.

Za usiłowanie zabójstwa grozi  kara do 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend