Informacje

BRZESZCZE. Dwie jaskinie hazardu zlikwidowane

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie zlikwidowali dwa punkty,  w których prowadzona była nielegalna działalność hazardowa. Zabezpieczonych zostało siedem automatów do gier, których wartość  szacuje się  na 42 tysiące złotych.

Policjanci w trakcie prowadzonych działań mających na celu walkę z procederem hazardowym ustalili, że na terenie Brzeszcz funkcjonują  dwa lokale  z hot spotami.  Dzisiejszej nocy (15/16.10.2019)   kryminalni razem z krakowskimi celnikami weszli do obu punktów, a następnie zabezpieczyli w nich łącznie siedem automatów.  W jednym z lokali zatrzymali także jednego z klientów. Mężczyzna posiadał przy sobie woreczek z kilkoma działkami marihuany.

Amator gier hazardowych oraz narkotyków trafił do brzeszczańskiego komisariatu,  w związku z podejrzeniem posiadania środków odurzających, natomiast maszyny zostały przewiezione do magazynów urzędu Celno-Skarbowego.

Właścicielom automatów, jak również osobom, które wynajęły lokale, grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Pomimo grożących surowych konsekwencji w dalszym ciągu znajdują się osoby, które trudnią się procederem hazardowym, a także znajdują się właściciele nieruchomości,  którzy nie interesują się pod jaką działalność został wynajęty  należący do nich lokal.

Policjanci i celnicy zapewniają, że w dalszym ciągu będą bezwzględni w zwalczaniu tego nielegalnego oraz społecznie szkodliwego procederu.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend