Informacje

BRZESZCZE. Dealer narkotykowy oraz dwoje jego znajomych z zarzutami

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali 22 – letniego mieszkańca Brzeszcz podejrzanego o przestępstwa narkotykowe oraz kradzież. W ręce funkcjonariuszy wpadła również dwójka jego znajomych.

Policjanci zajmując się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, natrafili na informację dotyczącą 22 – letniego mieszkańca Brzeszcz, mającego związek z procederem narkotykowym. Aby zweryfikować poczynione ustalenia, funkcjonariusze dokonali przeszukania mieszkania podejrzanego,  w którym ujawnili woreczek z białą substancją oraz woreczek z suszem roślinnym, a także telefon komórkowy marki Samsung, pochodzący z kradzieży na szkodę mieszkańca Śląska. W związku z powyższym,  trzy przebywające w mieszkaniu osoby tj.: 20 – letnia mieszkanka województwa śląskiego oraz 22 i 27 – letni mieszkaniec Brzeszcz,  zostały zatrzymane i trafiły do komisariatu Policji.

Przeprowadzone badanie zabezpieczonych środków potwierdziło, że biały proszek to amfetamina, natomiast susz  to marihuana. Zabezpieczona przez policjantów amfetamina i susz mogły posłużyć do sporządzenia ponad 50 porcji narkotyku.

Odzyskany telefon komórkowy został zwrócony właścicielowi, natomiast podejrzani opuścili komisariat Policji już z zarzutami. Na podstawie zebranych dowodów kobiecie postawiono zarzut udzielenia środka odurzającego innej osobie, 27 – latkowi postawiono zarzut posiadania środków odurzających, natomiast 22 – latkowi zarzut posiadania  środków odurzających, 11 zarzutów udzielania narkotyku oraz zarzut kradzieży telefonu.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za przestępstwa narkotykowe do 3 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend