Informacje, Kultura

BROSZKOWICE. Próbował zgwałcić 24-latkę

W ubiegłą sobotę tuż po godzinie 18.00 oficer dyżurny oświęcimskiej komendy Policji został zaalarmowany przez roztrzęsioną  kobietę o próbie gwałtu, do której miało dość kiedy szła ścieżką obok progu wodnego na rzece Sole w Broszkowicach.  We wskazane przez pokrzywdzoną miejsce błyskawicznie pojechało kilka patroli. Funkcjonariusze zaopiekowali się pokrzywdzoną. W rozmowie z kobietą ustalili, że zdołała uderzyć sprawcę, a następnie wyrwać mu się i uciec.   Po ustaleniu rysopisu napastnika policjanci natychmiast wszczęli jego poszukiwania. W rezultacie podjętych działań po kilkunastu minutach jeden z patroli penetrując Osiedle Błonie dostrzegł mężczyznę pasującego do rysopisu, który na widok mundurowych zaczął uciekać. Policjanci jednak szybko go zatrzymali. 41 – letni mieszkaniec Oświęcimia trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. W chwili zatrzymania miał w organizmie 2,1 promila alkoholu.

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu prowadzi w tej sprawie śledztwo.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

 1. Art. 197. § 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego,
  podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
  § 2. Jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
  § 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się zgwałcenia wspólnie z inną osobą, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
  § 4. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1-3 działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5.

  Teoretycznie nawet w razie usiłowania sąd wymierza karę jak za przestępstwo dokonane choć w praktyce bywa różnie.

Send this to a friend