Sport

BLUE SPORT. Akcesoria narciarskie: kije, gogle i kaski

Tematem równie szerokim, jak wybór samych nart czy butów, jest także wybór odpowiednich akcesoriów narciarskich. Z pozoru wydawać się to może sprawą banalną i drugorzędną, jednakże wiele z tych drobnych elementów odgrywa tak samo istotną rolę podczas jazdy, jak prawidłowo dobrane „deski”.

Kije

Pierwsze, co nasuwa się wielu osobom na myśl, kiedy są pytani o akcesoria narciarskie, są kije. Kijki zjazdowe mają za zadanie ułatwić jazdę, w tym poprawić technikę i pozycję narciarza, a także pomóc początkującym w utrzymaniu równowagi na stoku. Aby jednak rzeczywiście pomagały, a nie stanowiły dodatkowy wydatek i balast, powinny spełniać kilka wymagań. Przede wszystkim powinny być lekkie, elastyczne i wytrzymałe, by nie obciążały narciarza, umożliwiały pewny, stabilny chwyt i stanowiły pewną podporę, a jednocześnie nie złamały się np. przy upadku. Istotna jest także odpowiednia długość kijka, którą najłatwiej dobrać, trzymając konkretny egzemplarz w ręce.

Google

Kolejnym istotnym elementem wyposażenia są gogle narciarskie. Służą one zabezpieczeniu oczu zjeżdżającego przed wiatrem i śniegiem, a przede wszystkim przed promieniowaniem UV, odbijającym się od śniegu. Powinny także poprawiać widoczność na stoku. Z tego powodu często proponowane są gogle o wymiennych szkłach, dopasowywanych odpowiednio do pory dnia oraz nasłonecznienia.

Decydując się na zakup konkretnego modelu, warto przymierzyć go w sklepie, również z kaskiem. Gogle powinny bowiem zapewniać komfort noszenia, przy jednoczesnym jak najlepszym zabezpieczeniu. Oznacza to, iż nie powinny nigdzie uciskać, a pole widzenia powinno być w nich jak najszersze.

Kask

Dobór odpowiedniego kasku to przede wszystkim kwestia poznania „rozmiaru” własnej głowy. Po poznaniu wstępnego rozmiaru, należy kask przymierzyć i sprawdzić, czy dobrze przylega, lecz nie uciska głowy. Warto przy tym pamiętać, że kaski różnych producentów mogą różnić się kształtem i ten sam rozmiar u jednych producentów może być odpowiedni, a u innych nie.

Sklepy Blue Sport w Grojcu i Kętach

Podsumowując, można powiedzieć, że dobór odpowiednich akcesoriów narciarskich jest równie ważny, jak wybór samych nart czy butów. Dzięki temu narciarz nie będzie narażony na warunki atmosferyczne (wiatr, słońce, śnieg), ale także zabezpieczony przed różnorodnymi urazami. Mogą one także pomagać początkującym w stawianiu pierwszych kroków na stoku. Ich wyborowi warto więc poświęcić należną uwagę i odpowiedni czas, by nie robić tego w pośpiechu czy w markecie, co narazić może na niepotrzebne koszty i niekomfortowy, lub nie zabezpieczający odpowiednio wydatek.

Co więcej, profesjonalna obsługa sklepów Blue Sport w Grojcu i Kętach z pewnością pomoże w odpowiednim wyborze, który później będzie długo cieszył na stoku każdego miłośnika białego szaleństwa.

Sklep Grojec
Beskidzka 59, 32-615 Grojec 

Poniedziałek 8:00-18:00
Wtorek 8:00-18:00
Środa 8:00-18:00
Czwartek 8:00-18:00
Piatek 8:00-18:00
Sobota 8:00-18:00
Niedziela 8:00-18:00

Sklep Kęty
Kościuszki 14, 32-650 Kęty

Poniedziałek 9:00-19:00
Wtorek 9:00-19:00
Środa 9:00-19:00
Czwartek 9:00-19:00
Piątek 9:00-19:00
Sobota 9:00-15:00

tel: 33 8420758
sklep@bluezonesport.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend