Informacje

Bielizna termiczna – kiedy się przydaje i jakie są jej rodzaje?

Jeśli wybierasz się do miejsca, gdzie pogoda nie będzie Cię rozpieszczać i panują względnie zimne warunki, to nie da się ukryć, że potrzebujesz konkretnego ubrania. Zapewni Ci ono utrzymanie ciepłoty ciała i zapobiegnie wyziębieniu organizmu, które może prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych. Nie można zapominać o bieliźnie termicznej, która jest ważną częścią ciepłego ubioru, a tymczasem tak często ignorowana.

Jakie jest zadanie bielizny termicznej?

Wbrew pozorom nie tylko utrzymywanie ciepłoty jest tutaj najważniejsze. Takie produkty skutecznie zapobiegają poceniu się ciała, poprzez wchłonięcie wilgoci i przekazanie jej na zewnątrz bielizny lub po prostu do kolejnej warstwy ubrania. Dzięki temu nasza skóra jest sucha i nie ma powstawania dyskomfortu.

Jak wybierać bieliznę termiczną?

Przede wszystkim musisz zdać sobie sprawę z tego, do czego ona będzie Ci konkretnie potrzebna. Trudno tutaj bowiem znaleźć uniwersalny produkt, który będzie idealnie sprawdzał się w każdych warunkach. Taki podstawowy podział tego typu bielizny możemy rozgraniczyć na taką, która wykonana jest z włókien syntetycznych oraz z naturalnej wełny merynosowej.

Z racji, że ten pierwszy rodzaj daje duże możliwości w zakresie łączenia ze sobą poszczególnych włókien, to na rynku znajdziemy zdecydowanie przewagę produktów w zakresie bielizny syntetycznej. Cechuje się ona przede wszystkim świetnym odprowadzaniem wilgoci, co czyni ją świetnym produktem dla wszystkich osób, które uprawiają naprawdę bardzo intensywne aktywności fizyczne.

Natomiast w przypadku bielizny wykonanej z wełny merynosowej mamy do czynienia z nieco innymi właściwościami. Przede wszystkim tego typu wyroby bardzo sprawnie reagują na zmiany temperatury, co sprawia, że gdy jest zimno, to jeszcze lepiej grzeją, a w przypadku cieplejszego klimatu umożliwiają schłodzenie. Jeśli zaś chodzi o wilgoć, to w tym wypadku również jest bardzo dobrze wchłaniania.

Sklepy z bielizną termiczną

Polecamy decydować się wyłącznie na sprawdzone miejsca, takie jak https://deskshop.pl/, bowiem wtedy możesz mieć pewność, co do wysokiej jakości bielizny. Dodatkowo, masz do dyspozycji ekspertów, którzy bardzo chętnie odpowiedzą na każde Twoje pytanie związane z bielizną termiczną i pomogą Ci dokonać jak najbardziej słusznego wyboru. To ważne, aby np. podczas wyjazdu na narty czuć się w pełni komfortowo.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend