Informacje, Kultura, Sport

Balet, rytmika, jazz, gimnastyka artystyczna, taniec dla dorosłych! Zapisz się już dziś!

Balet, rytmika, jazz, gimnastyka artystyczna, taniec dla dorosłych. Do połowy września trwa nabór na zajęcia Studia Tańca Classica. Naukę można zacząć w każdym wieku – w ofercie szkoły są zarówno zajęcia dla dzieci – także tych najmłodszych, bo już od 3. roku życia – jak i młodzieży i dorosłych. Wśród zajęć oczywiście balet klasyczny, który jest podstawą wszystkich technik tanecznych, ale też dynamiczne zajęcia z jazzu czy te łączące sport, akrobatykę i taniec – czyli gimnastyka artystyczna.

Studio Baletowe i Tańca Współczesnego Classica działa w Oświęcimskim Centrum Kultury od 2009 roku i prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania. Sezon artystyczny to nie tylko regularne zajęcia z zakresu wybranej techniki tańca, ale też występy przed publicznością, konkursy, projekcje spektakli, a także podsumowanie całego roku – występ z choreografiami na scenie. Lekcje odbywają się w poniedziałki, wtorki i środy w godzinach popołudniowych. Grupy podzielone są według wieku i stopnia zaawansowania i obejmują następujące techniki tańca:

  • balet (dzieci od 4.r życia, młodzież, dorośli) – 1/2 x tyg. zależnie od grupy wiekowej, wszystkie poziomy zaawansowania – grupy początkujące i zaawansowane – reprezentacyjne
  • pointy (dziewczęta od 10 r.życia, młodzież, dorośli) – 1 x tyg.
  • jazz (dzieci od 6 r.życia, młodzież, dorośli) – 1/2 x tyg.
  • gimnastyka artystyczna (dziewczęta 5 – 12 lat) – 1 x tyg.
  • „Słucham i tańczę” – zajęcia muzyczno – taneczne dla 3 – latków i ich Mam – 1 x tyg.
  • „Balans” gimnastyka taneczna z rozciąganiem i relaksacją dla dorosłych – 1 x tyg. w godzinach wieczornych
  • zajęcia indywidualne z zakresu wybranej techniki tańca

Dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć naukę tańca, ale nie wiedzą, którą technikę wybrać, we wrześniu przewidziano niespodziankę. W „okresie próbnym” przez cały ten miesiąc w ramach opłaty miesięcznej za jedną technikę można wziąć udział również w lekcjach innych grup (np. balet + gimnastyka artystyczna) i po tym czasie wybrać ten rodzaj zajęć, która odpowiada nam najbardziej.

Nauka w Studiu to okazja, do wszechstronnego artystycznego rozwoju pod opieką profesjonalistów. Zajęcia kształtują wrażliwość i kreatywność, uczą systematyczności i wytrwałości. Regularne ćwiczenia kształtują sylwetkę, harmonijnie rozwijają całe ciało i zapobiegają wadom postawy. Młodzi tancerze uczą się gracji i elegancji ruchu, ale też samodzielności i odpowiedzialności. A wszystko w dostosowanej do możliwości poszczególnych grup wiekowych formie urozmaicanej zabawą i występami.

Kadra Studia Classica to zespół profesjonalnych tancerzy i choreografów z przygotowaniem i doświadczeniem pedagogicznym. Zamiłowaniem do sztuki tańca dzielą się ze swoimi uczniami, tak, by Studio było miejscem, w którym można realizować swoje marzenia i pasje, rozwijać artystyczne uzdolnienia, przyjemnie i aktywnie spędzać czas. A także, by młodzi artyści dobrze się w Studiu czuli, a nauka tańca była okazją do wszechstronnego rozwoju.

Zapisy na zajęcia odbywają się:
telefonicznie: 880 152 284
mailowo: balet.taniec@gmail.com
lub poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.classica.com.pl/index.php/zapisy
W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, rok urodzenia, wybraną technikę tańca i dane kontaktowe.

Wszelkie dodatkowe informacje, opisy poszczególnych technik, zdjęcia i filmy znaleźć można na stronie Studia: www.classica.com.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend