Informacje, Kultura, Sport

Balet, jazz, gimnastyka artystyczna – Studio Tańca Classica

Balet, jazz, gimnastyka artystyczna. Początek września to ostatni moment, by zgłosić się na zajęcia Studia Tańca Classica. Sezon artystyczny dla nowo zapisanych uczniów zaczyna się 10 września.

Studio Baletowe i Tańca Współczesnego Classica działa w Oświęcimskim Centrum Kultury od 2009 roku i prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania. Sezon artystyczny to nie tylko regularne zajęcia z zakresu wybranej techniki tańca, ale też występy przed publicznością,  konkursy, projekcje spektakli, a na podsumowanie roku – sceniczna prezentacja choreografii. Lekcje odbywają się w poniedziałki, wtorki i środy w godzinach popołudniowych. Grupy podzielone są według wieku i stopnia zaawansowani, w programie szkoły do wyboru są następujące techniki:

  • balet (dzieci od 4. r. życia, młodzież, dorośli) – 1/2 x tyg. zależnie od grupy wiekowej, wszystkie poziomy zaawansowania – grupy początkujące i zaawansowane – reprezentacyjne
  • pointy (dziewczęta od 10 r. życia, młodzież, dorośli) – 1 x tyg.
  • jazz (dzieci od 6 r. życia, młodzież, dorośli) – 1 x tyg.
  • gimnastyka artystyczna (dziewczęta 5 – 14 lat) – 1/2 x tyg. zależnie od stopnia zaawansowania
  • akrobatyka (dziewczęta i chłopcy 6 – 14 lat) – 1 x tyg.
  • „Słucham i tańczę” – zajęcia muzyczno – taneczne dla rodziców z małymi dziećmi (2 – 4 lata) – 1 x tyg.
  • „Balans” gimnastyka taneczna z rozciąganiem i relaksacją dla dorosłych – 1 x tyg.
  • zajęcia indywidualne z zakresu wybranej techniki tańca

Dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć naukę tańca, ale nie wiedzą, który rodzaj zajęć wybrać, we wrześniu przewidziano niespodziankę. W „okresie próbnym” w ramach opłaty miesięcznej za jedną technikę można uczestniczyć również w lekcjach innych grup (np. balet + gimnastyka artystyczna) i po tym czasie wybrać ten rodzaj zajęć, która podoba się najbardziej.

Nauka w Studiu to okazja do wszechstronnego rozwoju pod opieką profesjonalistów. Regularne ćwiczenia kształtują sylwetkę i zapobiegają wadom postawy; rozwijają pamięć, wrażliwość i muzykalność. Młodzi tancerze uczą się nie tylko gracji i elegancji ruchu, ale też samodzielności, odporności i wytrwałości w dążeniu do celu. A wszystko w dostosowanej do możliwości poszczególnych grup wiekowych formie urozmaicanej zabawą i występami.

Kadrę Studia Classica  tworzą tancerze i choreografowie z przygotowaniem i doświadczeniem pedagogicznym. Zamiłowaniem do sztuki tańca dzielą się z uczniami, starając się, by Studio było miejscem, w którym można realizować marzenia i pasje, rozwijać artystyczne uzdolnienia, przyjemnie i aktywnie spędzać czas. A przede wszystkim – by młodzi artyści dobrze się w Studiu czuli, a nauka tańca była okazją do wszechstronnego rozwoju.

Zapisy na zajęcia odbywają się:

telefonicznie: 880 152 284
mailowo: balet.taniec@gmail.com
lub poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: http://www.classica.com.pl/index.php/zapisy

W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko ucznia, rok urodzenia, wybraną technikę tańca i dane kontaktowe rodzica.

Wszelkie dodatkowe informacje, opisy poszczególnych technik, zdjęcia i filmy znaleźć można na stronie Studia: www.classica.com.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend