Informacje

BABICE. Policjanci uratowali człowieka z ognia

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu,  starszy sierżant Witold Stefańczyk oraz starszy sierżant Michał Korczyk z narażeniem własnego życia weszli do płonącego budynku,  z którego ewakuowali właściciela  posesji. Dzięki błyskawicznej interwencji funkcjonariuszy ranny mężczyzna  w porę trafił pod opiekę ratowników medycznych.

Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek [10.03.2019]. Tuż po godzinie 08.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze jednego z domów jednorodzinnych na terenie Babic w Gminie Oświęcim. Najbliżej miejsca zdarzenia był jeden z patroli. Policjanci w kilka minut byli na miejscu. W rozmowie z sąsiadem ustalili, że w budynku może znajdować się właściciel posesji. W związku z tym funkcjonariusze pomimo dużego zadymienia, nisko pochylając się,  weszli do wnętrza. W jednym z pomieszczeń odnaleźli 57 – letniego właściciela, który mimo poparzeń twarzy i rąk próbował gasić płomienie. Funkcjonariusze natychmiast ewakuowali mężczyznę na zewnątrz budynku, udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali ratownikom medycznym. Strażacy ugasili pożar i wstępnie określili, że jego przyczyną było najprawdopodobniej zaprószenie ognia.

Policjanci, którzy brali udział w ratowaniu ludzkiego życia, nie odnieśli żadnych obrażeń ciała i po przekazaniu rannego pod opiekę ratowników medycznych dalej patrolowali wyznaczony rejon służbowy.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend