Kultura

AUSCHWITZ. Wystawa o Rotmistrzu Pileckim w Berlinie

W ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej Instytut Pileckiego w Berlinie przygotował  wystawę „Ochotnik. Witold Pilecki i jego misja w Auschwitz”, która ukazuje dobrowolną misję Rotmistrza Pileckiego w Auschwitz.

Historia jego zmagań z dwoma totalitaryzmami XX wieku stała się pretekstem do zadania uniwersalnych pytań — o istotę zła, przeciwstawieniu się mu oraz o pamięć i jej wymazywanie.

Wystawa będzie czynna od 17 września 2019 roku do 31 marca 2020 roku w Instytucie Pileckiego w Berlinie, Pariser Platz 4a

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Postać Witolda Pileckiego cieszy się coraz większym zainteresowaniem na Zachodzie. Przyczyniła się do tego m.in. anglojęzyczna biografia Rotmistrza pióra Jacka Fairweathera, która ukazała się w tym roku w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Publikacja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem czytelników i recenzentów. „Cieszę się, że tak znakomity pisarz i niestrudzony badacz jak Jack Fairweather podjął się tej pracy. To historia, która od dawna zasługiwała na solidne i wierne opowiedzenie, a on tego dokonał” – napisał Neal Bascomb w recenzji dla „The Wall Street Journal”.

Send this to a friend