Informacje, Sport

GMINA. XV Bieg Sołecki

27 maja przy Przedszkolu Samorządowym w Zaborzu odbył się XV Bieg Sołecki. Przygotowaną trasę pokonywali najmłodsi, młodzież, amatorzy, a także doświadczeni biegacze, dla których sportowa rywalizacja jest chlebem powszednim.

Pierwsza edycja biegu odbyła się w 2003 roku. Organizatorzy byli wtedy pełni obaw. Nie wiedzieli bowiem, czy impreza się uda. Na starcie stanęło jednak około 200 biegaczy. We współpracy z Radą Sołecką impreza ta co rok organizowana jest w sołectwie Zaborze i od początku cieszy się niesłabnącą popularnością.

Zawody sportowe za każdym razem gromadzą na starcie wielu zawodników, ponieważ może w nich wziąć udział praktycznie każdy, kto ma na to ochotę i siły. Biegną tu przedszkolaki, uczniowie szkół, dorośli, seniorzy, a nawet zawodowcy – mówi starosta oświęcimski Zbigniew Starzec. Impreza stała się skutecznym sposobem na integrację mieszkańców – dodaje starosta.

Patronat nad imprezą objął starosta oświęcimski, który ufundował nagrodę główną. Zachęcamy wszystkich do czynnego udziału w tej imprezie już za rok.

Powiat Oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Świetna impreza. Nie była to to delegacja w Brazylii, ale i tak zabawa przednia.

Send this to a friend