Informacje

3 powody, dla których wybór biura rachunkowego nie może być przypadkowy

Każdy przedsiębiorca prowadzący własną firmę wie, jak ważne jest prawidłowe i terminowe rozliczanie się z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Wielu podatników, chcąc zapewnić sobie fachową pomoc w tej kwestii, decyduje się na powierzenie prowadzenia dokumentacji biuru rachunkowemu.

 

  1. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

  2. Zakres usług

  3. Lokalizacja

 

Profesjonalne biuro rachunkowe to miejsce, w którym pracują fachowcy w dziedzinie rachunkowości i podatków, a także kadr i płac. Wybór odpowiedniego biura nie może być przypadkowy. Warto zwrócić uwagę na poniższe trzy cechy.

 

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

 

Każde biuro rachunkowe, które zajmuje się usługowym prowadzeniem ksiąg rachunkowych, zobligowane jest do posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie biura, które prowadzą rozliczenia jedynie w formie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów lub świadczą usługi polegające na pomocy w wypełnianiu deklaracji i zeznań. W praktyce nie warto rozpoczynać współpracy z biurem, które nie posiada ubezpieczenia OC. Jego brak jest niekorzystny dla przedsiębiorcy – w przypadku błędów księgowych utrudnione będzie uzyskanie od biura rachunkowego odszkodowania.

 

Zakres usług

 

Biuro rachunkowe wybiera się raz na długi czas, dlatego istotny jest zakres jego działalności. Im szerszy zakres, tym większe prawdopodobieństwo, że biuro będzie mogło spełnić wszystkie wymagania klienta. Jeżeli przedsiębiorca prowadzi działalność w branży wymagającej od księgowych dodatkowej wiedzy i umiejętności, warto sprawdzić, czy pracownicy wybranego biura takie posiadają. Profesjonalne biuro rachunkowe oferuje swoim klientom nie tylko rozliczenia finansowe, ale również kadrowo-płacowe, wysyłkę wszystkich potrzebnych deklaracji i zeznań podatkowych oraz reprezentację przed organami państwowymi w przypadku kontroli. Szeroki zakres usług oferuje Biuro Rachunkowe Royal-Profit, które jest liderem w swojej branży w rejonie Oświęcimia.

 

Lokalizacja

 

Ogromne znaczenie ma lokalizacja biura rachunkowego. Jeżeli jest to biuro, które wymaga, aby przedsiębiorca dostarczał dokumenty w formie papierowej do siedziby biura, to warto wybrać biuro, którego lokalizacja znajduje się w bliskiej odległości od firmy. Niektóre biura dojeżdżają do swoich klientów, wtedy lokalizacja nie ma aż tak dużego znaczenia. Wymóg dobrej lokalizacji znika całkowicie, jeżeli przedsiębiorca wybierze biuro prowadzące działalność w całości online. Duża część biur prowadzi jednak rozliczenia w formie tradycyjnej, dlatego lokalizacja jest istotnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę.

art. zlecony
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend