Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Ekomajówka 2017

Sobotnie popołudnie, 27 maja, upłynie pod znakiem ekologii. Na placu Pokoju o godzinie 16 rozpocznie się Ekomajówka. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, takich jak: ekologiczne animacje dla dzieci, dmuchańce, konkursy z nagrodami, program artystyczny na scenie. Jak co roku za elektrograty będzie można otrzymać sadzonki kwiatów.

W specjalnie przygotowanym pasażu ze swoimi wyrobami staną producenci i sprzedawcy zdrowej żywności, kwiatów i krzewów, naturalnej biżuterii, pszczelarze. Będą też punkty porad zdrowego żywienia oraz stoiska spółek komunalnych miasta. Po dobrej zabawie będzie też można zjeść zdrową i smaczną żywność serwowaną w food-truckach. MZK uruchomi bezpłatną linię autobusową, którą będzie można dojechać na miejsce imprezy.

Program Ekomajówki:
– Stoiska firm działających w sektorze ekologicznym, m. in.: producenci i sprzedawcy zdrowej żywności, producenci z sektora ekologicznych technologii, producenci kwiatów i krzewów, pszczelarze, twórcy eko-biżuterii, porady zdrowego żywienia oraz zdrowego stylu życia oraz stoiska spółek miejskich SOK, ZUK, PWiK, PEC.

– Udział food-tracków serwujących zdrową i smaczną żywność, możliwość degustacji i zakupu potraw, ogródek gastronomiczny.

– Przedstawienia o tematyce ekologicznej pokazy tańca, animacje i konkursy dla najmłodszych.

– Strefa animacji ekologicznych dla dzieci.„Kwiaty za elektrograty”- zachęcamy do przyniesienia zużytego elektro-sprzętu i wymiany go na wiosenne kwiaty malowanie twarzy i „dmuchańce” dla najmłodszych konkursy z nagrodami.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Send this to friend